Actualitate
Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul. Care sunt motivele

Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul
Kamil Wiktorski se desparte de echipa CSM Ceahlăul. Cele două părţi au convenit de comun acord rezilierea contractului, iar fundaşul va juca în viitor pentru CSC 1599 Şelimbăr. Mai multe informaţii despre motivele despărţirii au fost oferite de preşedintele clubului pietrean.
„Un jucător care ne-a ajutat foarte mult sezonul trecut, odată cu venirea sa am reușit să avem o siguranță mult mai mare pe faza defensivă, dar care a început modest acest campionat.
Pe acest fond şi ținând cont că avea un salariu peste media echipei, a venit oferta din partea formaţiei Șelimbar și am decis de comun acord să reziliem contractul. Îi mulțumim lui Kamil şi îi dorim multă baftă în continuare”, a declarat Angelo Alistar, preşedintele CSM Ceahlăul.
Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul
Kamil Wiktorski a jucat pentru CSM Ceahlăul în 26 de meciuri în sezonul 2024-2025, atât în Liga 2, cât și în Cupa României. A adunat un total de 2170 de minute în cele două întreceri, marcând și un gol.

Actualitateo săptămână,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
Actualitate2 săptămâni,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
Actualitate2 săptămâni,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
Mediu2 săptămâni,Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a autorizației de mediu
Actualitateo săptămână,Mesaj de condoleanţe din partea colectivului COMES SA
Actualitate2 săptămâni,Organizația Seniorilor Social-Democrați Neamț și-a desemnat noua echipă de conducere
Actualitate2 săptămâni,Crima care a șocat Piatra-Neamțul. Rănile descoperite arată violența atacului: polițistul avea răni la cord, jugulară și abdomen
Actualitate2 săptămâni,Scenariu politic: guvern de tehnocraţi cu un pseudo-tehnocrat premier













