Contactează-ne

Actualitate

Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul. Care sunt motivele

Știre publicată în urmă cu

în data de

Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul

Kamil Wiktorski se desparte de echipa CSM Ceahlăul. Cele două părţi au convenit de comun acord rezilierea contractului, iar fundaşul va juca în viitor pentru CSC 1599 Şelimbăr. Mai multe informaţii despre motivele despărţirii au fost oferite de preşedintele clubului pietrean.

„Un jucător care ne-a ajutat foarte mult sezonul trecut, odată cu venirea sa am reușit să avem o siguranță mult mai mare pe faza defensivă, dar care a început modest acest campionat.

Pe acest fond şi ținând cont că avea un salariu peste media echipei, a venit oferta din partea formaţiei Șelimbar și am decis de comun acord să reziliem contractul. Îi mulțumim lui Kamil şi îi dorim multă baftă în continuare”, a declarat Angelo Alistar, preşedintele CSM Ceahlăul.

Wiktorski pleacă de la CSM Ceahlăul

Kamil Wiktorski a jucat pentru CSM Ceahlăul în 26 de meciuri în sezonul 2024-2025, atât în Liga 2, cât și în Cupa României. A adunat un total de 2170 de minute în cele două întreceri, marcând și un gol.

Kamil Wiktorski, reziliere pe cale amiabilă
CSM Ceahlăul și Kamil Wiktorski au ajuns la un acord comun pentru rezilierea contractului în vigoare. Astfel, fundașul central polonez a încheiat la Piatra Neamț o aventură ce a început în august 2024.
Îi urăm multă sănătate și succes în continuare!
Visul galben-negru continuă!
Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement

Trending