Contactează-ne

Arhivă 2005-2017

Sportivi si antrenori nemteni cu care ne mîndrim

Știre publicată în urmă cu

în data de

• asearã, Directia pentru Sport a Judetului Neamt a organizat „Gala Sportivilor si Tehnicienilor“

Sala Ceahlãul din Piatra Neamt a fost, asearã, gazda unei manifestãri de amploare – „Gala Sportivilor si Antrenorilor“. Într-un cadru festiv, Directia pentru Sport i-a premiat pe cei mai merituosi sportivi si antrenori din judet, fiindu-le rãsplãtite astfel munca depusã în anul care se apropie de final.

Sectiunea „Sporturi Individuale Olimpice“ Perie Bianca, antrenor Cucos Lucica, 1 locul I – Campionatul Mondial Juniori II, Atletism – LPS Roman Harpa Andreea, antrenor Gavril Valentin, 1 loc II – Campionatul Mondial Juniori, 1 loc I si 1 loc III la Campionatul Balcanic Juniori, Canotaj – CS Ceahlãul Piatra Neamt Nedelcu Florentina, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc V – Campionatul European, Volei – Unic Piatra Neamt Cozma Elena, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc V – Campionatul European, Volei – Unic Piatra Neamt Militaru Alina, antrenor Iorga Ion, 1 loc II – Campionatul Balcanic, 1 loc 7 – Campionatul European Indoor, Atletism – CS Ceahlãul Piatra Neamt Artenie Georgiana, antrenor Floroiu Emilian, 1 loc 5 – Campionatul European Juniori, 1 loc II – Campionatul Balcania Juniori, Atletism – LPS Roman Chirilov Florentina, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc I – Campionatul Balcanic Juniori, Volei – LPS Piatra Neamt Curcã Liliana, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc I – Campionatul Balcanic Juniori, Volei – LPS Piatra Neamt Necula Andreea, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc I – Campionatul Balcanic Juniori, Volei – LPS Piatra Neamt Lupascu Veronica, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc I – Campionatul Balcanic Juniori, Volei – LPS Piatra Neamt Gheorghitã Mihai, antrenor Gavril Dan, 1 loc II – Cmapionatul Balcanic Juniori, Volei – LPS Piatra Neamt Floroiu Alexandru, antrenor Floroiu Emilian, 1 loc III – Campionatul Balcanic Juniori, Atletism – LPS Roman Puscasu Florin, antrenor Gavril Valentin, 1 loc III – campionatul Balcanic Juniori, Canotaj – CS Ceahlãul Piatra Neamt.

Sectiunea „Sporturi Individuale Neolimpice“ Buzoianu Bogdan, antrenor Paisa Gheorghe, 1 loc 2, 1 loc II echipe, Campionatul Mondial, Radio Amatorism, CS Ceahlãul Piatra Neamt Ichimas Mihaela, antrenor Cristea Mihai, 1 loc I Campionatul European, Qwan Qi Do, CS BAO Roman Petraru Rãzvan, antrenor Stefãnescu Ionut, 1 loc I echipe, Campionatul European, Karate, CS Ronin Piatra Neamt Grumãzescu Andreea, antrenor Stefãnescu Ionut, 1 loc I echipe, Campionatul European, Karate, CS Ronin Piatra Neamt Pricopi Marius, antrenor Pintilie Paul, 1 loc I echipe Campionatul European Juniori, 1 loc II – echipe, 1 loc V, 1 loc 1 – Campionatul Mondial Juniori, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Vornicu Tudor, antrenor Pintilie Paul, 1 loc II – Campionatul European Fudo-Kan Juniori, 1 loc 1 – echipe – Campionatul European Fudo-Kan Juniori, 1 loc II – echipe – Campionatul Mondial Juniori, 1 loc V – Campionatul Mondial Juniori, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Bãlut Mãdãlina, antrenor Pintilie Paul, 1 loc III – echipe Campionatul Mondial Juniori, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Pricopi Gianina, antrenor Pintilie Paul, 1 loc III – echipe Campionatul Mondial Juniori, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Ciobanu Otili, antrenor Pintilie Paul, 1 loc III – echipe Campionatul Mondial Juniori, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Svarghie Erwin, antrenor Pintilie Paul, semifinalã – Ccampionatul Mondial Copii, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Vodã Paul, antrenor Pintilie Paul, 1 loc II – echipe – Campionatul European Copii, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Berbece Laurentiu, antrenor Pintilie Paul, 1 loc II – echipe – Campionatul European Copii, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Codrin Teofanescu, antrenor Pintilie Paul, 1 loc II – echipe – Campionatul European Copii, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Vierasu Alexandru, semifinalã – Campionatul Mondial Copii, Karate – CS Ceahlãul Piatra Neamt Iancu Nicoleta, antrenor Patras Florin, 1 loc I, 1 loc II, 1 loc II – echipe – Campionatul Balcanic, Orientare – CS Altius Roman Patras Ionut, antrenor Patras Florin, 1 loc II Campionatul Balcanic, Orientare – CS Altius Roman Patras Ancuta, antrenor Patras Florin, 1 loc II – Campionatul Balcanic, Orientare – CS Altius Roman.

Sectiunea „Sporturi de echipã“ Unic Piatra Neamt, antrenor Viorel Rosioru, Sferturi de finalã Cupa CEV, locul 3, Volei Venus Club Piatra Neamt, antrenor Popa Eusebiu, 1 loc I – Campionatul National Rugby Feminin, Rugby LPS Roman, antrenori Popa Ioan si Blaj Mihai, 1 loc II – Campionatul National, Baseball VCM-LPS Piatra Neamt, antrenor Gavril Dan, turul II – Cupa Confederatiei Europene, Volei LPS Piatra Neamt, antrenor Rosioru Viorel, 1 loc II – Campionatul National Junioare, Volei LPS Roman, antrenori Popa Ioan si Blaj Mihai, 1 loc III – Campion National Junioare, Softball LPS Piatra Neamt, antrenor Bursuc Stelian, 1 loc III – Campionatul National Juniori, Handbal LPS Roman, antrenori Popa Ioan si Blaj Mihai, 1 loc III – Campionatul National Scolar, Baseball LPS Piatra Neamt, antrenor Caba Rãzvan, 1 loc III – Campionatul National Juniori, Handbal LPS Roman, antrenori Popa Ioan si Blaj Mihai, 1 loc I – Campionatul National Juniori, Baseball LPS Roman, antrenori Popa Ioan si Mihai Blaj, 1 loc II – Campionatul National Cadeti, Baseball.

Premii Speciale Zaharia Ion, Campionatul National Veterani, Popice Radu Dumitru, atlet veteran, 2 locuri II – Campionatul Balcanic pentru Veterani, 1 loc III – Balcan Veteran Cross, Medalia Fair-PLay – Campionatul Mondial Veterani Þepes Mariana, antrenor Tãnase Georgeta, 1 loc I individual si 1 loc I ansamblu – Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati Amãriutei Ramona, antrenor Tãnase Georgeta, 1 loc I individual si 1 loc I ansamblu – Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati Pelin Roxana, antrenor Tãnase Georgeta, 1 loc III individual si 1 loc I ansamblu – Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati Nedelea Silvia, antrenor Tãnase Georgeta, 1 loc III individual si 1 loc I ansamblu – Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati Tantoc Silviu, antrenor Costan Maria, 1 loc I – sãritura în lungime, Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati Crap Alin, antrenor Costan Maria, 1 loc I – sãritura în lungime, Concurs International „Special Olimpics“, Sportul Pentru Handicapati.

Antrenori Ion Iorga, Atletism, CS Ceahlãul Piatra Neamt Valentin Gavril, Canotaj, CS Ceahlãul Piatra Neamt Lucica Cucos, Atletism, LPS Roman Emilian Floroiu, Atletism, LPS Roman Viorel Rosioru, Volei, LPS Piatra Neamt Dan Gavril, Volei, LPS Piatra Neamt Paul Pintilie, Karate, CS Ceahlãul Piatra Neamt Emilian Ionel, Radio Amatorism, CS Ceahlãul Piatra Neamt Mihai Cristea, Qwan Qi Do, CS BAO Roman Ionut Stefãnescu, Karate, CS Ronin Piatra Neamt Patras Florin, Orientare, CS Altius Roman Popa Ioan, Baseball, LPS Roman Mihai Blaj, Baseball, LPS Roman Stelian Bursuc, Handbal, LPS Piatra Neamt Rãzvan Caba, Handbal, LPS Piatra Neamt Eusebiu Popa, Rugby, Venus Club Piatra Neamt Georgeta Tãnase, Sportul pentru Handicapati, Scoala Alexandru Rosca Piatra Neamt, Maria Costan, Sportul pentru persoane cu handicap, Scoala Alexandru Rosca Piatra Neamt Nicolae Pienescu, Ciclism, CS Velo Club Piatra Neamt.

Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement








Trending