Actualitate
Spitalul Judeţean: taxa de internare pentru părinţii copiilor cu COVID-19, eliminată
Noua conducere a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra Neamţ a luat primele decizii: taxa de internare pentru părinţii pacienţilor minori care erau nevoiţi să stea în spital cu copiii lor din cauza noului coronavirus a fost eliminată. Va fi efectuată o analiză privind impactul financiar şi, în funcţie de rezultat, se va decide dacă respectiva taxă va fi eliminată pentru părinţii copiilor cu orice fel de afecţiune. În plus, au fost completate listele cu personalul ce tratează pacienţii cu COVID-19 şi care pot beneficia de stimulentul de risc şi ca urmare aproape încă 200 de persoane vor beneficia de această bonificaţie. Deciziile au fost luate în prima şedinţă de Comitet Director, susţinută de noua echipă managerială pe 18 mai.
-
Actualitate7 zile,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
-
Actualitateo săptămână,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
-
Actualitateo săptămână,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
-
Actualitate2 săptămâni,Nouă înșelătorie în numele ANAF. Escrocii invocă impozite plătite în plus
-
Actualitate2 săptămâni,Sportivii de la Recorder Athletes Piatra Neamț au strălucit la Campionatul Național de Karate IKU
-
Actualitate2 săptămâni,Mesaj de condoleanțe
-
Actualitate2 săptămâni,Doi artiști din noua generație lansează un proiect muzical atipic la Piatra-Neamț
-
Actualitate2 săptămâni,Caut premier şi nu găsesc. Toţi to(lo)macii să apeleze la mine…
