Contactează-ne

Actualitate

Șofer prins băut la volan în Ceahlău, cu o alcoolemie de 0,74 mg/l în aerul expirat

Știre publicată în urmă cu

în data de

șofer prins băut la primele ore ale dimineții

Un șofer prins băut la volan în Ceahlău a fost depistat de polițiști în cursul zilei de 5 noiembrie. Testarea cu aparatul etilotest a indicat o concentrație de 0,74 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar pe numele bărbatului a fost întocmit dosar penal.

Depistat în trafic de polițiștii din Ceahlău

„La data de 5 noiembrie a.c., ora 11:50, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ceahlău au depistat pe DC151, în localitatea Ceahlău, un autoturismul condus de un bărbat, în vârstă de 61 de ani, din Ceahlău”, au transmis reprezentanții IPJ Neamț.

Rezultatul testării cu aparatul etilotest

„Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,74 mg/l alcool pur în aerul expirat”, se mai arată în informarea poliției.

Dosar penal pentru șofer prins băut la volan în Ceahlău

„A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului”, au precizat polițiștii nemțeni.

Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement

Trending