Contactează-ne

Actualitate

Organizația Seniorilor Social-Democrați Neamț și-a desemnat noua echipă de conducere

Știre publicată în urmă cu

în data de

Organizația Seniorilor Social-Democrați (OSSD) Neamț și-a desemnat noua echipă de conducere în cadrul Conferinței Județene desfășurate în prezența conducerii PSD Neamț și a reprezentanților OSSD România. Seniorii social-democrați și-au reconfirmat încrederea în Neculai Pușcașu, care a fost reales în funcția de președinte al organizației.

Noua structură de conducere a OSSD Neamț

Președinte:

  • Neculai Pușcașu

Secretar executiv:

  • Constantin Vernica

Prim-vicepreședinți:

  • Ion Asaftei
  • Constantin Holban
  • Victoria Păduraru-Chiriac

Vicepreședinți:

  • Cezar Baciu
  • Mihai Bârliba
  • Florica Budacă
  • Gheorghe Bulai
  • Neculai Chirilă
  • Sofica Cucu
  • Viorel Grădinaru
  • Ion Ilarie
  • Vasile Olteanu
  • Ion Năstase
  • Maria Arteni
  • Eugen Pătrașcu
  • Ion Popescu
  • Vasile Savoiu
  • Ana State

Secretari adjuncți executivi:

  • Mihai Andriș
  • Maria Ilie
  • Vasile Brătescu
  • Ioan Stroi
  • Elena Vasilache

Membri:

  • Silvia Baidan
  • Gheorghe Hărtan
  • Olga Nistor
  • Ioan Lăpușneanu
  • Eugenia Teodorescu
  • Gheorghe Ursache

„Le mulțumesc seniorilor social-democrați pentru tot ce au făcut pentru PSD Neamț”

Prezent la conferință, președintele PSD Neamț și președintele Consiliului Județean Neamț, Daniel Harpa, a evidențiat rolul esențial pe care seniorii social-democrați îl au în viața organizației și în rezultatele obținute de PSD Neamț.

„Le mulțumesc seniorilor social-democrați pentru tot ce au făcut pentru PSD Neamț și pentru sprijinul pe care mi l-au acordat de-a lungul timpului, inclusiv în drumul meu către funcția de președinte al Consiliului Județean Neamț. O spun cu toată convingerea: fără organizația de seniori, PSD Neamț nu ar fi obținut 16 mandate de consilieri județeni. Și eu, și primarii PSD care au câștigat alegerile, datorăm foarte mult seniorilor noștri, muncii lor, experienței lor și felului în care au știut să fie aproape de oameni”, a declarat Daniel Harpa.

Liderul PSD Neamț a subliniat că experiența și implicarea seniorilor reprezintă un pilon important pentru organizația județeană și pentru activitatea aleșilor social-democrați.

„Seniorii sunt un exemplu pentru noi toți prin seriozitate, echilibru, loialitate și prin felul în care înțeleg politica social-democrată: aproape de oameni, cu respect și cu responsabilitate. În fiecare zi am ceva de învățat de la seniori, iar experiența lor este extrem de valoroasă pentru întreaga noastră echipă.”

„Am ținut ca seniorii să fie bine reprezentați și în Consiliul Județean Neamț”

Daniel Harpa a ținut să îi transmită un mesaj special lui Neculai Pușcașu, consilier județean și președinte reales al OSSD Neamț.

„Îi mulțumesc domnului Neculai Pușcașu, consilier județean și, în continuare, președinte al OSSD Neamț. Deși a traversat o perioadă dificilă la nivel personal, a rămas aproape de echipă, a continuat să ne sprijine și mă bucur că a acceptat să ducă mai departe această responsabilitate. Îl admir, îl respect și apreciez munca pe care o depune.”

Președintele PSD Neamț a reafirmat sprijinul acordat organizației seniorilor și a evidențiat faptul că aceștia sunt bine reprezentați inclusiv în cadrul Consiliului Județean Neamț.

„Am ținut ca seniorii să fie bine reprezentați și în Consiliul Județean Neamț. De aceea, astăzi avem șase consilieri județeni din echipa seniorilor social-democrați. Promit că voi fi în continuare alături de echipa seniorilor PSD Neamț.”

La finalul conferinței, Daniel Harpa a mulțumit tuturor președinților organizațiilor OSSD din județ și seniorilor social-democrați pentru implicare, adresând felicitări întregii echipe nou alese.

„Ne bazăm, ca de fiecare dată, pe experiența, înțelepciunea și implicarea seniorilor noștri. Felicit întreaga echipă de conducere nou aleasă și le doresc mult succes în activitatea viitoare.”

La eveniment a fost prezent și președintele OSSD România, Ioan Popa, care a transmis un mesaj de susținere pentru organizația seniorilor social-democrați din județul Neamț.

Prin alegerea noii echipe de conducere, OSSD Neamț reconfirmă rolul important pe care seniorii îl au în viața organizației și în consolidarea proiectelor social-democrate dedicate comunităților din județ.

Advertisement

Trending