Actualitate
Neamţ: Adolescentă intoxicată cu gaz

O adolescentă în vîrstă de 14 ani intoxicată cu gaz şi două victime rezultate în urma unor accidente rutiere au constituit cazurile mai dificile cu care s-au confruntat angajaţii Serviciului de Ambulanţă Judeţean Neamţ în ultimele zile. Cît priveşte cazul adolescentei intoxicate, apelul către ambulanţă a fost efectuat pe 19 ianuarie, în jurul orei 18, iar victima a fost transportată la spital: “Sagna – Roman, pacientă sex feminin, 14 ani, diagnostic: intoxicaţie cu gaz, preluată de un echipaj cu medic şi predată la CPU a Spitalului Municipal Roman”, au comunicat reprezentanţii SAJ Neamţ. Accidentele au avut loc pe 18 ianuarie, la ora 8, şi pe 19 ianuarie, la ora 18. În primul caz victimă a fost un bărbat de 45 de ani, diagnosticat cu numeroase contuzii, transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean de Urgenţă. Accidentul a avut loc la Chintinici. Pe 19 ianuarie, la Horia, victimă a fost un bărbat de 50 de ani, cu acelaşi diagnostic, care a fost transportat la Spitalul Roman.

Actualitateo săptămână,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
Actualitate2 săptămâni,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
Actualitate2 săptămâni,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
Mediu2 săptămâni,Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a autorizației de mediu
Actualitateo săptămână,Mesaj de condoleanţe din partea colectivului COMES SA
Actualitate2 săptămâni,Organizația Seniorilor Social-Democrați Neamț și-a desemnat noua echipă de conducere
Actualitate2 săptămâni,Crima care a șocat Piatra-Neamțul. Rănile descoperite arată violența atacului: polițistul avea răni la cord, jugulară și abdomen
Actualitate2 săptămâni,Scenariu politic: guvern de tehnocraţi cu un pseudo-tehnocrat premier













