Contactează-ne

Actualitate

La volan dar fără permis

Știre publicată în urmă cu

în data de

Lecție scumpă de încredere

Un ieşean care a urcat la volan deşi nu avea permis de conducere a fost prins de poliţiştii nemţeni.

„La data de 12 septembrie a.c., ora 22.40, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ștefan cel Mare au oprit pentru control, pe DJ 155I, în localitatea Tupilați, un autoturism condus de un bărbat în vârstă 35 de ani, din județul Iași.

În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, bărbatul nu deține permis de conducere.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, au transmis reprezentanţii IPJ Neamţ.

Advertisement

Trending