Klaus Iohannis si sotia, în Tenerife
După vacanța de iarnă, președintele Klaus Iohannis, se pare că a plecat iar în concediu, de astă dată într-o zonă exotică. Absent din viaţa publică de câteva zile, Iohannis, potrivit unor surse, s-ar afla în vacanţă, în staţiunea iberică Tenerife. Anunţul a fost făcut pefacebook de o româncă stabilită în Spania. «Dragi prieteni, daca vreti sa il vedeti pe Domnul Presedinte al Romaniei, este in vacanta in Tenerife cu scumpa lui sotie. Este cazat la hotel Abama, dupa cum stiti un hotel de 5 stele», a dezvăluit pe pagina sa Adina Mihaela Chiru, o româncă stabilită în Tenerife de mai mulți ani. O cameră la acest hotel costă 800 de euro pentru două nopți în extrasezon. Nimeni nu a anunțat această escapadă a lui Iohannis alături de Prima Doamnă, Carmen Iohannis. Prima Doamnă este liberă pentru că elevii sunt în vacanţă acum. Klaus Iohannis a făcut practic turul Europei după ce în ultimele săptămâni a fost la Bruxelles, dar a fost surprins şi la Munchen. Pe site-ul președinției apar astăzi, 5 februarie, mai multe decrete semnate de președinte, de decorare a unor militari, scrie știripesurse.
-
Actualitate4 zile,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
-
Actualitate5 zile,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
-
Actualitateo săptămână,Nouă înșelătorie în numele ANAF. Escrocii invocă impozite plătite în plus
-
Actualitate5 zile,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
-
Actualitate2 săptămâni,Federaţiile sportive „stat în stat”? O sentinţă ce pune la zid federaţiile
-
Actualitate2 săptămâni,Sportivii de la Recorder Athletes Piatra Neamț au strălucit la Campionatul Național de Karate IKU
-
Actualitateo săptămână,Mesaj de condoleanțe
-
Actualitate2 săptămâni,Doi artiști din noua generație lansează un proiect muzical atipic la Piatra-Neamț
