Actualitate
George Lazăr, preşedintele PNL Neamţ: “Cu multă bucurie şi smerenie în suflet, întâmpinăm astăzi Sărbătoarea Sfintei Cuvioase Parascheva”

George Lazăr, preşedintele PNL Neamţ, a transmis un mesaj tuturor nemţenilor cu ocazia Sărbătorii Sfintei Cuvioase Parascheva:
“Cu multă bucurie şi smerenie în suflet, întâmpinăm astăzi Sărbătoarea Sfintei Cuvioase Parascheva.
Primim această zi ca pe o binecuvântare creştinească, mai ales, aici, în zona Moldovei, unde astăzi mii de credincioşi se află în pelerinaj la Racla Sfintei Cuvioase, la Iaşi.
Ne alăturăm lor, prin rugăciune şi credință, cu sufletul încărcat de recunoştință pentru tot ceea ce am primit de la Bunul Dumnezeu, cu ajutorul mijlocitoarei noastre, care se odihneşte întru cele sfinte la Catedrala Mitropolitană din Iaşi.
În tradiția populară, Sfânta Cuvioasă Parascheva este cunoscută şi drept Sfânta Vineri sau Vinerea Mare, adesea prezentă în poveşti şi basme ca trimisul Lui Dumnezeu pentru a face dreptate celor buni, cu înțelepciune şi blândețe.
În această zi sfântă, Cuvioasa Parascheva să vă binecuvinteze cu sfintele sale daruri, sănătate, bucurie şi credință, pace în casele dumneavoastră şi linişte în suflete!
La mulți ani binecuvântați de Domnul tuturor celor care poartă frumosul nume al Sfintei Parascheva!”.

Lasă un răspuns
Actualitate2 săptămâni,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
Actualitate2 săptămâni,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
Actualitate2 săptămâni,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
Actualitate2 săptămâni,Mesaj de condoleanţe din partea colectivului COMES SA
Actualitate2 săptămâni,Crima care a șocat Piatra-Neamțul. Rănile descoperite arată violența atacului: polițistul avea răni la cord, jugulară și abdomen
Actualitate2 săptămâni,Scenariu politic: guvern de tehnocraţi cu un pseudo-tehnocrat premier
Politica2 săptămâni,Evoluţia suspendării unui preşedinte, de la Traian Băsescu, la Nicușor Dan
Actualitate6 zile,Ceahlăul – „val” de rezilieri de contracte








Dorice
14 octombrie 2023 at 9:50 PM
Asa cum o intampini si pe doamna Albu,de la ambulanta?