Contactează-ne

Prima pagină

Știre publicată în urmă cu

în data de

■ “a fost o competiţie puternică , foarte bine organizată cu peste 300 de participanţi din 13 ţări reprezentînd 31 cluburi”, a declarat Cătălin Coşarcă, preşedinte Lions BJJ Piatra Neamţ

Sportivii de la Clubul Lions BJJ Piatra Neamţ au participat, sîmbătă, 1 Decembrie, la cea mai importantă competiţie de jiu jitsu brazilian desfăşurată pînă acum în România: National Pro UAEJJF. Sportivii nemţeni, în număr de şase, care au reprezentat la acest concurs organizaţia MillHillBjj România, au obţinut rezultate remarcabile reuşind să cîştige o medalie de aur, trei medalii de argint şi trei medalii de bronz: Mihai Blaj (aur-categorie) şi (argint-open); Cristi Filip (argint-categorie); Laurenţiu Radu (argint-categorie); Alexandru Jărcuţă (bronz-categorie) şi (bronz-open); Andrian Budur (bronz-categorie). “A fost o competiţie puternică, foarte bine organizată, cu peste 300 de participanţi din 13 ţări reprezentînd 31 cluburi. Sînt mîndru de toţi băieţii mei care au concurat, au luptat ca nişte adevăraţi lei lăsînd totul pe saltea”, a declarat preşedintele clubului Lions BJJ Piatra Neamţ, Cătălin Coşarcă.