Actualitate
Despre pandemie, război şi o nouă ordine mondială
■ autor al mai multor cărţi în care a încercat „Decodarea Apocalipsei“ , medicul Panait face o analiză a situaţiilor prin care a trecut omenirea în ultimii doi ani: pandemie şi acum războiul din Ucraina ■ crede că nimic nu este întîmplător şi că totul face parte din încercarea Ocultei Mondiale de a reîmpărţi lumea ■
Filip Panait, medic de familie la Bîra, cunoscut pentru ideile sale îndrăzneţe despre ceea ce se întîmplă la noi şi în lume, în stilul pamfletar care-l caracterizează face o „radiografie“ a relităţilor lumii contemporane, într-o recentă postare pe pagina sa de socializare.
Intitulată sugestiv „Gata cu pandemia, la orizont se vede războiul!“ doctorul vorbeşte despre tragedile pe care le-a trăit omenirea în ultimii ani.
„Doi ani am fost captivi în propria locuinţă, în propria ţară şi cu drepturile călcate în picioare de nişte nemernici, care au pus mîna pe putere pe întreg pămîntul. Vă miraţi că a izbucnit războiul în Ucraina? Cel puţin un an mai stăteam sub papucul lui Arafat şi Gheorghiţă, dacă nu era această nenorocire în vecinătatea noastră! Pe Gheorghiţă l-au ascuns, numindu-l director la un spital SRI, ca să i se piardă urma.
Pe Arafat îl mai reîncălzesc, ca pe o ciorbă proastă şi îl trimit cu ajutoare la graniţa cu Ucraina, crezînd că noi vom uita dezastrul lăsat în urmă de nebunia sa. Liberi, dar traumatizaţi, aşa sînt românii după doi ani de dictatură!“ spune medicul nemţean.
În analiza pe care a făcut-o în postarea amintită, acesta merge cu alte interepretări ale situaţiei grave în care a fost adusă România de „Oculta Mondială“, care urmăreşte o altă ordine în lume.
„Acum, că vom fi liberi, de marţi încolo, ce ar trebui să înţelegem din toate necazurile care au dat peste noi?
După opinia mea, libertatea care vine este doar un intermezzo, necesar pentru descătuşarea energiilor acestui neam, în vederea pregătirii pentru ce va urma. Războiul din Ucraina nu este o întîmplare, ci este un plan diabolic, de acaparare a puterii, pe întreg pămîntul, de ocătre forţele Antihristului. Nici nu se putea altfel, din moment ce profeţiile escatologice au fost activate, prin recunoaşterea Ierusalimului drept capitală a Israelului.
Prin urmare, libertatea care vine nu poate fi de lungă durată, pentru că norii unei noi dictaturi globale se văd la orizont şi va fi cu adevărat rău! O dictatură, impusă sub sloganul salvării de criza energetică şi alimentară, provocată de război şi de pandemie, este pe cale de a se instala pe întreg pămîntul.
Pentru omul de rînd va fi ca o descătuşare, pentru Dumnezeu va fi momentul în care îşi va pregăti oamenii Săi, în vederea unei bătălii spirituale, fără precedent, în istorie. Va trebui ca fiecare om să fie informat cu privire la ce va urma şi la conduita ce trebuie adoptată pentru a supravieţui dezastrului ce va fi produs de Antichrist“, spune medicul nemţean, autor al studilor despre „Decodarea Apocalipsei“, făcînd trimitere la textele biblice ( Zaharia 12:1-3)
- Prorocia, cuvîntul Domnului, despre Israel. Aşa vorbeşte Domnul, care a întins cerurile şi a întemeiat pămîntul şi a întocmit duhul omului din el; 2. Iată, voi preface Ierusalimul într-un potir de ameţire pentru toate popoarele de primprejur şi chiar pentru Iuda, la împresurarea Ierusalimului; 3. În ziua aceea, voi face din Ierusalim o piatră grea pentru toate popoarele. Toţi cei ce o vor ridica vor fi vătămaţi şi toate neamurile pămîntului se vor strînge împotriva lui.
-
Actualitate2 săptămâni,Lider PNL Neamţ: „Este datoria noastră, pentru că noi am generat această criză bugetară, să îndreptăm lucrurile”
-
Actualitate2 săptămâni,Leonard Bibirig – cel mai votat membru al CA al Federației Române de Handbal
-
Actualitate2 săptămâni,Prefectul de Neamţ a demisionat. Ce mesaj a avut pentru jurnaliştii din Neamţ
-
Actualitate2 săptămâni,Un fost preşedinte al FC Ceahlăul a plecat la ceruri. „Am trăit momente frumoase lângă echipă”
-
Actualitate2 săptămâni,Previziunile „proorocului” Harpa: Şerban tot ministru, Bourceanu tot prefect
-
Actualitate2 săptămâni,Ray’s Dance, campioni naționali la street dance după un parcurs spectaculos
-
Actualitate2 săptămâni,Ceahlăul – misiune imposibilă la Târgu Mureş
-
Actualitateo săptămână,Anunţ vânzare
