Contactează-ne

Actualitate

CSM Ceahlăul, debut cu dreptul. Cu dreptul lui Davordzie

Știre publicată în urmă cu

în data de

CSM Ceahlăul a debutat cu dreptul în noul sezon al ligii secunde, câştigând meciul disputat în deplasare cu Poli Iaşi.

Diferenţa a fost făcută în minutul 64, când Carl Davordzie a înscris după o pasă foarte bună a căpitanului Patrick Petre.

Victoria CSM e cu atât mai valoroasă cu cât vine după o perioadă plină de incertitudini la clubul nemţean.

Obţinută în faţa unei adversare cotată cu şanse de a reveni în Superligă, e cu atât mai importantă.

Parcă tocmai pentru a da peste nas celor care vedeau Ceahlăul deja învins înainte de a începe lupta.

Galben-negrii au absorbit foarte bine presiunea celor de la Poli, consideraţi favoriţi, au înscris la una dintre puţinele ocazii avute, dovedind eficienţă, şi au rezistat până la final adunând trei puncte care pot schimba în bine un sezon care a debutat cu mulţi nori negri.

Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement

Trending