Contactează-ne

Actualitate

Cetăţean din Republica Moldova, accident în Neamţ. A intrat într-un podeţ

Știre publicată în urmă cu

în data de

Un cetăţean din Republica Moldova, în vârstă de 42 de ani, a provocat, miercuri, 19 octombrie, un accident în judeţul Neamţ. Conform poliţiştilor, el a pierdut controlul volanului şi a intrat într-un podeţ.

“La data de 19 octombrie a.c., în jurul orei 10:30, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 15 B, în afara localității Petru Vodă.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat de 42 de ani, din Republica Moldova, conducea un autoturism, pe sectorul de drum anterior menționat, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un cap de podeț.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea bărbatului de 42 de ani.

În cauză, polițiștii vor continua cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier”, a declarat subinspector Ramona Ciofu, purtător de cuvânt al IPJ Neamţ

Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement








Trending