Contactează-ne

Actualitate

Ceahlăul, victorie muncită la Reşiţa

Știre publicată în urmă cu

în data de

CSM Ceahlăul a obţinut o victorie muncită la Reşiţa, în partida disputată sâmbătă, 30 august.

Scorul a fost 0-2 pentru pietreni, ale căror reuşite au fost semnate în minutul 37 de Marc şi în minutul 53 de Davordzie.

Ceahlăul a arătat ca o echipă matură reuşind să fructifice puţinele ocazii avute. Marc a marcat după un corner, iar Davordzie a înscris după o fază de contraatac, în condiţiile în care gazdele presau pentru a forţa egalarea.

Deşi reşiţenii au fost cei care au fost mai mereu la cârma jocului, galben-negrii s-au dovedit foarte pragmatici şi prin cele două goluri au securizat cele trei puncte, foarte importante în economia clasamentului.

Deplasarea de la Reşiţa a fost una foarte dificilă şi prin prisma faptului că CSM venea după un meci de Cupă, pierdut la Buzău. Vali Avădanei, antrenorul principal de facto după despărţirea de Marco Veronese, a ales o formulă de start ce s-a dovedit câştigătoare, dar care a probat şi faptul că pietrenii au sacrificat meciul de Cupă în favoarea celui din campionat.

Ceahlăul: I. Ailenei – R. Munteanu, Marc, Asibey, Mih. Șandru – Copoț-Barb, Rob. Filip – Dar. Suciu, Davordzie, Granja Hurtado – Yolou (G. Crețu 62′) Rezerve: L. Grecu – Tud. Alistar, Stroe, Abdullah, Al. Anton, Ct. Pîntea, Buțerchi, Rz. Neag Antrenor: Valentin Avădanei

Advertisement

Trending