Actualitate
Bărbat din Dochia internat medical la Psihiatrie, în urma unei măsuri judiciare

Un bărbat din Dochia internat medical la Secția Psihiatrie a Spitalului Județean Neamț a fost depistat de polițiști pe 27 august, măsura fiind dispusă de Judecătoria Vaslui.
Polițiștii au pus în aplicare măsura judecătorească
„La data de 27 august a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dochia au depistat pe Strada nr.1, din localitatea Dochia, un bărbat, în vârstă de 38 de ani, din aceeași localitate, pe numele căruia Judecătoria Vaslui a emis măsura de siguranță a internării medicale într-o unitate de specialitate conform diagnosticului, pentru săvârșirea infracțiunii de ultraj contra bunelor moravuri”, au precizat reprezentanții IPJ Neamț.
Transportat la Secția Psihiatrie
Conform aceleiași surse, bărbatul din Dochia internat medical a fost condus de polițiști la Serviciul Județean de Urgență Neamț – Secția Psihiatrie, unde a fost pusă în executare măsura de siguranță.

Actualitateo săptămână,Motivul şocant al crimei din centrul oraşului
Actualitate2 săptămâni,UPDATE: Crima din centrul oraşului. Poliţist ucis de fiu
Actualitate2 săptămâni,ULTIMA ORĂ: Bărbat înjunghiat în centrul oraşului
Mediu2 săptămâni,Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a autorizației de mediu
Actualitateo săptămână,Mesaj de condoleanţe din partea colectivului COMES SA
Actualitate2 săptămâni,Organizația Seniorilor Social-Democrați Neamț și-a desemnat noua echipă de conducere
Actualitate2 săptămâni,Crima care a șocat Piatra-Neamțul. Rănile descoperite arată violența atacului: polițistul avea răni la cord, jugulară și abdomen
Actualitate2 săptămâni,Scenariu politic: guvern de tehnocraţi cu un pseudo-tehnocrat premier













