Contactează-ne

Actualitate

Bărbat din Dochia internat medical la Psihiatrie, în urma unei măsuri judiciare

Știre publicată în urmă cu

în data de

bărbat din Dochia internat medical

Un bărbat din Dochia internat medical la Secția Psihiatrie a Spitalului Județean Neamț a fost depistat de polițiști pe 27 august, măsura fiind dispusă de Judecătoria Vaslui.

Polițiștii au pus în aplicare măsura judecătorească

„La data de 27 august a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dochia au depistat pe Strada nr.1, din localitatea Dochia, un bărbat, în vârstă de 38 de ani, din aceeași localitate, pe numele căruia Judecătoria Vaslui a emis măsura de siguranță a internării medicale într-o unitate de specialitate conform diagnosticului, pentru săvârșirea infracțiunii de ultraj contra bunelor moravuri”, au precizat reprezentanții IPJ Neamț.

Transportat la Secția Psihiatrie

Conform aceleiași surse, bărbatul din Dochia internat medical a fost condus de polițiști la Serviciul Județean de Urgență Neamț – Secția Psihiatrie, unde a fost pusă în executare măsura de siguranță.

Citește știrea
Postează comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement

Trending