Actualitate
Un bărbat de 44 de ani a dispărut în Neamț! Ultima dată a fost văzut la o fermă

Sora unui bărbat din județul Neamț a alertat autoritățile după ce acesta nu a mai dat niciun semn de viață de câteva zile.
Un bărbat în vârstă de 44 de ani, care lucra la o fermă din Păstrăveni, județul Neamț, este căutat de polițiști și de familie după ce a dispărut în mod misterios. Daniel Dancă a fost văzut ultima dată pe 4 mai, în jurul orei 21:00, iar de atunci telefonul lui este închis, iar urmele i s-au pierdut complet.
La data de 8 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Urecheni, au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 49 de ani, despre faptul că, fratele său DANCĂ DANIEL nu mai răspunde la telefon și nu se cunoaște nimic despre acesta.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat că, bărbatul, în vârstă de 44 de ani, lucra la o fermă agricolă, din localitatea Păstrăveni, iar la data de 04 mai a.c., în jurul orelor 21.00, acesta a părăsit locația, într-o direcție necunoscută.
S-a procedat la efectuarea de verificări pe raza Secției de Poliție Rurală Urecheni însă susnumitul nu a fost identificat.
Semnalmentele persoanei dispărute: înălțime- 1,70 m, constituție atletică, ochi căprui, dentiție incompletă, păr castaniu, fără cicatrici sau tatuaje vizibile.
Nu se cunoaște vestimentația acestuia la momentul dispariției.
Orice persoană care poate oferi informații ce pot conduce la depistarea bărbatului căutat, este rugată să apeleze Serviciul Unic 112 ori să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.

-
Actualitate2 săptămâni,
Nemțenii, invitaţi la PIATRA OPEN CHAMPIONSHIP!
-
Actualitate2 săptămâni,
Rezultatele primului tur la alegerile prezidențiale au fost validate de Curtea Constituţională. A fost respinsă o contestație
-
Actualitate2 săptămâni,
Recital cameral inedit la Piatra Neamț. Profesori universitari, dialog muzical la marimbă și pian
-
Actualitate2 săptămâni,
Concurs de fotografie adresat elevilor de gimnaziu, organizat de poliţişti
-
Actualitate2 săptămâni,
Opinie tare ciudată AUR Neamț, la Ziua Independenței. Coroane depuse la mormântul unui general, nu la Monumentul Eroilor FOTO
-
Actualitateo săptămână,
Un înalt demnitar va participa la redeschiderea Muzeului de Istorie din Piatra-Neamț
-
Actualitateo săptămână,
Invitație la un concert de excepție al sopranei Sonia Moșneag, baritonului Alexandru Suciu și pianistei Bianca Murariu
-
Actualitateo săptămână,
Mai puțin știute despre Muzeul de Istorie și Arheologie Piatra-Neamț. Redeschidere după reabilitarea de 3,4 milioane de euro