Contactează-ne

Actualitate

Impact violent la Vânători-Neamț: Un autoturism a rupt un stâlp și a lovit un contor de gaz

Știre publicată în urmă cu

în data de

impact

Patru persoane se aflau într-un autoturism care a părăsit șoseaua astăzi, în jurul orei 11:30, în comuna Vânători-Neamț. În urma impactului cu un stâlp de electricitate și un contor de gaz, un bărbat și o femeie au fost răniți și transportați la spital.

Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale și au fost transportate la spital

Astăzi, în jurul orei 11:30, prin apel la 112 a fost anunțat un accident rutier produs în comuna Vânători Neamț.
Un autoturism, în care se aflau patru persoane, a părăsit partea carosabilă și a lovit un stâlp de electricitate și un contor de gaz.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț, SAJ și IPJ. La sosirea forțelor de intervenție cele patru persoane care s-au aflat în autoturism erau autoevacuate. Un bărbat în vârstă de 57 de ani și o femeie în vârstă de 52 de ani au necesitat îngrijiri medicale. Cele două persoane au fost preluate de echipajele de la SAJ și ulterior transportate la spital.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor specifice până la sosirea echipelor de intervenție de la operatorii economici de distribuție a energiei electrice și a gazelor naturale. Ulterior la locul evenimentului a fost solicitat un utilaj cu ajutorul căruia a fost îndepărtat stâlpul rupt.
Advertisement

Trending